מסלעות ואבן

מסלעה הבנויה סלעים אם בצורתם הטבעית ואם לאחר עיבוד מעצבים את פני השטח ומחזקים את סגנון הגינה. סלעים בצורתם הטבעית מתאימים למסלעות או סלע בודד כנקודת מיקוד בגינה.

טרסות ושבילי אבן מהווים את שלד הגינה.  מגוון הרחב של גדלים וצבעים מאפשרים לנו לשלב ולהתאים אותם לסגנונות הגינה השונים.

המסלעה

המסלעה בנויה מאבן פראית יוצרת את החלל אם מסביב לכול הגינה ואם תוחמת חלל קטן יותר.  היחסים בין הסלעים לצמחיה הם המפתח למסלעה מוצלחת. מסלעה הבנויה שתי חמישיות סלעים לשלוש חמישיות צמחיה הוא יחס אופטימלי.

מסלעות

מסלעה טבעית מקיפה את כול הגינה.  במרכז הגינה מול החלון הגדול שפינת הישיבה יורד נחל מנביאה החבויה בין הסלעים.

מסלעה בגינה

מסלעה משתלבת עם צמחייה ים תיכונית בגינה טבעית.

טרסה

טרסה בדומה למסלעה מחזקת את סגנון הגינה. הטרסה בנויה מאבן מסותת קושרת את כול המרכיבים, הצמחייה, אדמה ובריכת הנוי לישות הרמונית אחת.

טרסות רחבות ובהן צמחייה פורחת המענגות את העיניים ומעוררות את חוש הריח. המים זורמים מבריכת הנוי העליונה לבריכה התחתונה במרכז הגינה.

טרסה אבן גינה

טרסה מאבן גיר מסותת משתלבת עם צמחייה ים תיכונית בגינה טבעית.

סלע טבעית כנקודת מיקוד

סלע בודד יוצר נקודת מיקוד ייחודית בגינה. הסלע ממוקם על גבעה מול איזור ישיבה אינטימי ומושך את המבט אליו ורק אחר ש'עיכלנו' את הסלע הפיסולי המבט ממשיך לשאר הגינה.

סלע נקודת מיקוד

שבילי אבן

שבילי אבן הם מסלול של העיניים ולא רק לרגלים. הם קובעים היכן ואיך אנשים חווים את הגינה.

מסלעה עם מדרגות אבן

ככל ששביל אבן מחוספס יותר ההליכה איטית יותר ויש יותר זמן לחוות את הגינה. בהליכה איטית שמים לב לשנויים בגינה כמו לבלוב, פריחה נסתרת ולכיוון מבט שלא התייחסנו אליו לפני כן.

שביל אבן טבעית

שביל מאבני מדרך גדולים עם מרווחים גדולים המאפשרים לצמחייה לגדול בצורות אמורפיות מעניינות.

בניית מסלעות וטרסות, הנחת סלעים כנקודות מיקוד וריצוף הגינה מתבצעת באחד השלבים הראשונים בפיתוח הגינה.  בדף הקמת גינה רצף כרונולוגי של הקמת מסלעות, טרסות וריצוף הגינה.

מסלעות יוצרות שנויים בטופוגרפיה ויחד עם שבילי אבן משרים תחושה של קביעות ומחזקים את סגנון הגינה.  אם הזמן האבנים מקבלים צבעונית שמשקפת את החומרים והאקלים בסביבה.