מסלעות ואבן

סלעים אם בצורתם הטבעית ואם לאחר עיבוד מעצבים את פני השטח ומחזקים את סגנון הגינה.  סלעים בצורתם הטבעית מתאימים למסלעות או כסלע בודד.

סלעים מסותתות לאבני ריצוף ולטראסות מהווים את שלד הגינה.  מגוון הרחב של גדלים וצבעים מאפשרים לנו לשלב ולהתאים אותם לסגנונות הגינה השונים.

המסלעה

המסלעה בנויה מאבן פראית יוצרת את החלל אם מסביב לכול הגינה ואם תוחמת חלל קטן יותר.  היחסים בין הסלעים לצמחיה הם המפתח למסלעה מוצלחת.  קומפוזיציה של שתי חמישיות סלעים לשלוש חמישיות צמחיה הוא יחס אידיאלי.

גינה שמסלעה מקיפה את כולה ונחל יורד בין הסלעים מנביאה החבויה בה לבריכת נוי במרכז פינת האוכל.

מסלעה בגינה טבעית

פינת קומזיץ החבויה בתוך מסלעה, עטופה בצמחייה טבעית מזמין ליהנות מהקרבה לטבע ומאוכל מבושל לאט במדורה.

מסלעה

הטראסה

הטראסה בדומה למסלעה מחזקת את סגנון הגינה הים תיכונית. הטראסה בנויה מאבן מסותת קושרת את כול המרכיבים, הצמחייה, אדמת החמרה ובריכת הנוי, יחד לישות הרמונית אחת.

טראסות רחבות ובהן צמחייה פורחת המענגות את העיניים ומעוררות את חוש הריח. המים זורמים מבריכת הנוי העליונה לבריכה התחתונה במרכז הגינה.

טראסה אבן

הסלע כנקודת מיקוד

הסלע הבודד יוצר נקודת מיקוד ייחודית בגינה. הסלע ממוקם על גבעה מול איזור ישיבה אינטימי ומושך את המבט אליו ורק אחר ש'עיכלנו' את הסלע הפיסולי המבט ממשיך לשאר הגינה.

סלע נקודת מיקוד

שבילי אבן

שבילי אבן הם מסלול של העיניים ולא רק לרגלים. הם קובעים היכן ואיך אנשים חווים את הגינה.

שביל אבן

ככל ששביל אבן מחוספס יותר ההליכה איטית יותר ויש יותר זמן לחוות את הגינה. בהליכה איטית שמים לב לשנויים בגינה כמו לבלוב, פריחה נסתרת ולכיוון מבט שלא התייחסנו אליו לפני כן.

שביל מאבני מדרך גדולים עם מרווחים גדולים המאפשרים לצמחייה לגדול בצורות אמורפיות מעניינות.

שביל אבן טבעית

מסלעות יוצרות שנויים בטופוגרפיה ויחד עם שבילי אבן משרים תחושה של קביעות ומחזקים את סגנון הגינה.  אם הזמן האבנים מקבלים צבעונית שמשקפת את החומרים והאקלים בסביבה.