גינה מזמינה ציפורים

ציפורים מכניסות חיים לנוף הגינה. אם זה זוג צופיות הממלא את הגינה בשירה בבוקר או להקת דרורים התרים אחרי מזון ומוסיפים תנועה לחוויות הגינה.

גינה מושכת ציפורים מבטאת את רצוננו לשלב ביטויים נוספים של טבע בגינה הביתית.  עיצוב גינה המזמינה ציפורים היא למעשה יצירת בית גידול המזמין ומספק לציפורים את צורכיהן הקיומיים

גינה מזמינה ציפורים

עיצוב גינת ציפורים כבית גידול

עיצוב גינה המזמינה ציפורים היא למעשה תכנון בית גידול לציפורים – אספקת הצרכים להם זקוקים הציפורים. שלוש מרכיבים בסיסיים ששילובן ביחס ובמיקום הנכון ייצור בית גידול לציפורים:
מים – אספקת מים שוטפת
מזון – שתילת צמחייה המספקת מזון
הגנה מפני אויבים – תכנון ערוגות צמחייה למסתור

אספקת מים קבועה

מים הוא מצרך קיומי עבור ציפורים. בריכת נוי או קערת מים המתמלאת בתדירות קבועה במים נקיים (ללא דשן) תמשוך את ציפורי השיר לגינה לשתות ולהתרחץ בה.

גינה מושכת ציפורים

ככל שהציפורים מרגישות בטוחות יותר הן ישהו יותר זמן לשתיה ולרחצה ולנו חווית הצפייה בהן תגדל.

מזון

ציפורים בוחרות את התפריט ממגוון משאבים בטבע. מזון הציפורים כולל חרקים, עכבישים, שלשולים; אגוזים וזרעים; צוף פרחים; מוהל העץ ועוד

גינה מזמינה ציפור בולבול צהוב-שת

משאב נוסף המושך ציפורים לגינה שלנו הוא מזון. שתילת צמחייה עם פירות תמשוך לגינה את הבולבול ושאר הציפורים אוהבי הפירות.

מומלץ לשתול מגוון של צמחים בעלי שפע של פריחה, גרעינים ופירות ושונים וכך נמשוך מגוון ציפורים אל הגינה.

הגנה ומסתור מאויבים

רוב ציפורי השיר מבלות את רוב זמנן בתוך הסבך המגן עליהן טורפים. ככל שנדאג ליותר אזורים של מסתור בתהליך עיצוב גינה יגיעו יותר ציפורים למצוא בה מחסה ולבנות את הקן.

גינה טבעית בה מגוון צמחייה ים תיכונית המתאימה באופייה לסביבה הטבעית היא גינה מזמינה ציפורים.  לדף גינה ארץ ישראלית.

.

תקופת גידול הגוזלים המתרחשת בחודשי האביב והקיץ מכניסה תנועה לגינה. בתקופה זו הציפורים מאוד פעילות והצפייה בהם גורמת לנו הנאה מרובה ורצון עז למשוך אותם לגינתנו.

לא משנה העונה, ציפורים מושכים אותנו לבלות בגינה, אם בטיול או בשהייה ובהסתכלות. נוסף על החוויה של ציפורים בגינה הם חלק חשוב באיזון אקולוגי ובשמירה על הטבע של ארצנו.

גינת ציפורים

הציפורים מהווים נדבך מרכזי בהגנת צמחית הגינה. ציפורים קטנות כמו הירגזי, הסבכי והפשוש אוכלים כנימות וחרקים. ציפורים גדולות יותר כמו הבולבול והשחרור ניזונות מחרקים, עכבישים, ערצבים ותולעים אותם הם מוצאים באדמה. בגינה בה מבקרים ציפורים לעיתים תכופות תצטמצם גם אוכלוסיית החרקים המזיקים לגינה ולא יהיה צורך בריסוסים הפוגעים בבריאותנו.

לקריאה על ציפורים המבקרות בגינה באתר הצפרות הישראלי.