אדריכל נוף

אדריכל נוף בעל מוניטין של עיצוב גינות טבעיות וים תיכוניות.  אדריכל נוף המוביל תהליך של יצירה שבו דרישות ורצונות הלקוחות מתועלים לעיצוב גינה התואמת את הערכים, החלומות וסגנון החיים שלהם.

אדריכל נוף המציב את הקשר בין הבית במרכז תהליך התכנון. מערכת יחסים הרמונית בין הבית לגינה, שבה מיטשטשים הגבולות בין חוץ לפנים, תגדיל את מרחב המגורים כך שהגינה היא חלק אינטגרלי מהבית.

תכנית אדריכלית אדריכל נוף

אלמנטים אורגניים מהווים את מהות התכנון

הצמחייה היא הגורם המבדיל בין מרחב המחיה המקורה למרחב המחיה החיצוני. הצמחייה, לעיתים הסיבה העיקרית שבחרנו לגור בבית קרקע, מקבלת תשומת לב מיוחדת הקובעת את אופי הגינה ואת החיבור שלנו לטבע.

לאלמנטים אורגניים תפקיד חשוב בעיצוב הנוף היוצק לתוכו ביטוי רב – ממדי של מחשבה אנושית מעל צורה טבעית גולמית.

עיצוב גינה

עיצוב גינה הוא אולי התפקיד המגוון והמורכב ביותר של אדריכל הנוף. יש מספר סגנונות גינה שאפשר להתאים לבית, באופן כזה שהעיצוב עם הצמחייה יהווה ביטוי ייחודי של הטעם האישי של בעלי הגינה ויחזקו את הקווים האדריכליים של הבית.

כשם שאלמנטים אורגניים מייסדים את המהות של עיצוב הגינה, המרכיבים הקשיחים קובעים את שלד הגינה ואת תפקודו.

תכנון גינה אדריכל נוף

איזון ופרופורציה

גינה בעלת יחסים נכונים מקנה תחושה שהושקע מחשבה בתכנון אפילו אם זו לא הסגנון של המבקר בגן – קווי השבילים, הטראסות והמסלעות מובילים דרך החלל והצורות מקנות תחושה שכל המרכיבים וצמחים קשורים לישות הרמונית אחת.

חיבור פנים חוץ

על אדריכל הנוף ליצור חדרים מזמינים עם אווירה ייחודית לכול חדר וחדר ואז לחבר בין החדרים החיצוניים לבין החדרים בבית כך שתיווצר זרימה חופשית בין הפנים לחוץ.

אדריכל נוף עיצוב גינה

בריכת מים

ברכת שחיה מעוצבת משקפת את הגיאומטריה של הבית ומספקת חיבור ויזואלי בין הבית לבין שאר הגינה.

בריכת נוי יכולה להופיע בצורות שונות, ביניהן שילוב של מפל או מזרקה.
בריכת נוי יכולה לחקות בריכה טבעית כמו אלה בטבע. מפלים עם משאבות מוסתרות מספקות את האשליה של מקור מים זורם חופשי. צמחייה שתולה סביב הקצוות הופכות את הבריכה לבתולית וטבעית.

עיצוב הגינה בלילה

תאורת גן תפקיד חשוב בעיצוב הגינה ובמובנים רבים אף מגדירה את העיצוב מחדש בחשכה.

תאורה גן הופכת את הגינה למקום קסום המדגישה את יופיים של עצמים שאותם רוצים להבליט או של עצמים שאינם בולטים בשעות היום.

השהייה סמוך לצמחייה מעורר בנו משהו פנימי, תחושה של נפלאות הטבע. חיבור זה הוא שמניע אותנו לעצב את הגינה ולפאר את המרכיבים הירוקים הצומחים בה. על אדריכל הנוף למשוך אותנו לבלות בגינה ושתשרה אווירה של שלווה, רוגע ומפלט מהחיים בחוץ.