גינה חסכונית במים

גינה חסכונית במים עונה על הצורך לצמצם את כמויות המים הנדרשות להשקיה ועדיין ליהנות מגינה ירוקה, בעלת פריחה ססגונית ושופעת פרי.

גינה חסכונית במים שייכת לתחום של אדריכלות נוף מקיימת, השואפת לתת פתרונות בעלי מודעות סביבתית. המטרה היא לצמצם את הפגיעה בנוף ואת בזבוז המשאבים.

גינה חסכונית במים

בגינה חסכונית במים נעשה שימוש בצמחים חסכוניים במים – בעלי דרישות מים נמוכות. בישראל מבחר גדול של צמחייה חסכונית במים העונה על הדרישה של צריכת מים נמוכה בעל מופע יפה ופורח בעונות החמות.

גינה חסכונית במים עץ זית

גינה חסכונית במים היא גינה בעלת נוף מאוזן המתחברת לנוף הטבעי של ישראל המשתמש במים באופן יעיל בין שטחי הריצוף, המדשאה, ערוגות הצמחייה ועציצים.

ריצוף אזורים פונקציונליים מרחיבים את השימוש בגינה ובד בבד מצמצמים את השטחים הדורשים השקיה. קרוי אזורים אילו יוצרים פינות חמד מוסתרות מהשמש.

גינה חסכונית במים בשרון

כניסה לבית בסגנון ים תיכוני. חלל הכניסה מוצל נותן ובימי הקיץ החמים מזמין את האורחים להיכנס אליה ולשהות בה.

חיפוי קרקע מגן על האדמה מפני קרני השמש, יוצר שכבת בידוד המווסת את הטמפרטורה של שכבת הקרקע העליונה ומצמצם את התאיידות המים.

גינה חסכונית במים בצפון

שבבי עץ הם חיפוי קרקע אורגני המתכלה במשך הזמן ומשפר את איכות הקרקע, את זמינות המינרלים ואת קליטת המים על ידי הצמחייה. שבבי עץ מקנים לגינה מראה טבעי ומשתלבים עם הצמחייה.

גינה חסכונית במים במרכז

שביל אבן עם חפוי טוף וערוגות צמחייה. יתרונות הטוף במניעת עשבייה, חיסכון במים, ויסות טמפרטורת הקרקע.

גינה חסכונית במים מתאימה למגוון רחב של סגנונות גינה.  לדף גינה מעוצבת עם חלוקי נחל בה גינה עם שביל מבטון מוחלק, ערוגת צמחייה היקפית ומספר עצים המצלים על הבית. כל שאר השטח מחופה בחלוקי נחל המשרים בגינה אווירה של טוהר ופשטות.

למרות הדעה הרווחת של גינה חסכונית במים לא פורחת בתכנון ובחירת הצמחים מקצועיים אפשר להגיע למופעי פריחה ממושכים מתחילת האביב ועד הסתיו.