העתקת עצי פרי בוגרים
העתקת עצי פרי בוגרים
30 במאי 2017
תכנון תאורת גן
תכנון תאורת גן
27 באוגוסט 2017
Show all

בריכות נוי

בריכת נוי גינה קטנה

בריכת נוי

בריכת נוי משרה בגינה תחושה של קרירות ושלווה בימי הקיץ החמים.  בריכת נוי עם מים זורמים נחל או מפל מכניסה לגינה ממד של תנועה וקול ­ צליל המים מנתק את הגינה מהשאון מסביב.

בריכת נוי טבעית עם מפל קטן בנויה אבני בזלת.  הבריכה עטופה צמחייה ומשרה אווירה שלווה והרמונית. היא מתגלה רק מזווית ראייה באזור האירוח.

בריכות נוי הן גם מוקד משיכה לכל מבקרי הגינה, אנשים ובעלי חיים כאחד: המים מושכים אליהם ציפורים ופרפרים ואלה מוסיפים לגינה תנועה וחיים.

בריכת נוי גינה קטנה

עיצוב בריכת נוי

בריכת נוי לעולם אינה עומדת בפני עצמה, אלא מהווה חלק בלתי נפרד מהתכנון הכולל של הגינה ועליה להשתלב עם המרכיבים האחרים כך שמתקבלת קומפוזיציה מאוזנת והרמונית.

בריכת נוי מעוצבת

בריכת נוי היא נקודת מיקוד בגינה בהיותה אלמנט פיסולי שנצפה ממקומות שונים בגינה ובבית. בריכת נוי יכולה להימצא בכניסה הראשית של הבית היא תקבל את פני האורחים, במרכז הגינה יראו אותה בעת בלוי משותף או להתגלות רק בעת טיול בין שבילי הגן.

בריכת נוי עם נביאה מסלע

גינה בסגנון ים תיכוני עם בריכת נוי במרכזה. בריכת הנוי בנויה בטון מזוין וטיח משלים לצבע הבית. בריכת הנוי מכילה נימפיאות ודגי זהב עם מזרקה המשמשת לשכשוך בימים החמים.

בריכת נוי עם מפל

פיסול הטופוגרפיה מאפשר ליצור נחלים ומפלים שיענו לדרישות העיצוביות: האם המפל יהיה בנוי מסלעים גדולים כנקודת מיקוד מרכזית בגינה או שישתלב בצניעות בנוף כשנפילת המים נשמעת ברקע אך לא ברור מהיכן?

מפל בריכת נוי

תנועת המים הזורמים וצליל האשד הנופל לתוך בריכת נוי משרים שלווה על הגינה כולה. בעת תכנון המפל יש להתייחס לאופן זרימת המים ולהשפעה שתהיה לה על הסביבה.

בריכת נוי עם נחל טבעי

בריכת נוי בגינה הביתית נוסכת שקט, שלווה וחיבור עם הטבע תוך כדי יצירת בית גידול לצמחים ובעלי חיים מגוונים.

נימפאה פורחת בוורוד

בריכת נוי משמשת מרכיב עיצובי אצל אדריכל נוף לחיבור המרכיבים השונים בגינה לישות הרמונית אחת.

שלא כמו אלמנטים אחרים בגינה, במפל יש לתכנן את עוצמת זרימת המים המגיעים לתחתית המפל, שכן מים הנופלים לתוך בריכת נוי יוצרים צליל שונה ממים הנופלים על סלע או על משטח נירוסטה.