גינה ים תיכונית בצפון

הרצון שלנו לבחור גינה ים תיכונית היא החיפוש אחרי זהות מקומית המחדדת את הרצון להטמיע מרכיבים מהנוף של הארץ בגינה הפרטית שלנו.

הסלעים הם מיסודות הגינה הטבעית.  הסלע אם כבודד או מעוצבים במסלעה או טראסה  משנים את פני השטח ויוצרים דינאמיקה המושכת את עיני המבקר בגן אליה.   המשיכה אל הסלעים הפראיים נובעת בשל התחושה הטבעית הנצחית שמשרים בגינה.

גינה ים תיכונית בה מסלעה מקיפה את הגינה ומחברת בין מפלס הבית הנמצא שני מטר מתחת למפלס הכביש מקנה תחושה של טבע פראי.  הסלעים החודרים אל תוך הריצוף יוצרים תחושה של בית ש"מצא לו מקום בין הסלעים".

תחושת הביטחון והפרטיות של פינת טבע בלב העיר שמקנה המסלעה עם הנחל הבוקע מתוך הסלעים וזורם במורד המסלעה לבריכת נוי במרכז פינת המשפחה משרה אוירה של רוגע בדומה לבלוי של פיקניק בטבע.

עיצוב צמחייה ים תיכונית במסלעה עם מעט מיני צמחים כשצמחייה המשתרעת מכסה את התחתית וגושים של צמחייה נמוכה פורחת מושכים את העין במעלה המסלעה.

יתרונות שתילת צמחיה ים תיכונית שהיא היא בראש וראשונה מרכיב עיצובי המקנה לגינה אופי טבעי ייחודי ושנית צמחייה חסכנית במים ומתאימה לאקלים הישראלי.

כבר מספר שנים מנסים להגדיר מהם המאפיינים הבולטים של גינה ים תיכונית טבעית.  הפורום הים תיכונית מוקדש לקידום הידע והערכה של צמחים וגינות המתאימים לאזורים האקלים הים תיכוני בעולם.