גינה ארץ ישראלית ברעות

גינה ארץ ישראלית ברעות היא המשך לסביבה הטבעית שלה – הרי ירושלים.  שבילי אבן עקלקלות מובילות את המבקרים לטייל ברחבי הגינה, בריכת נוי טבעית ומגוון גדול של צמחייה ארץ ישראלית יוצרות עניין בכול ימות השנה.

הגינה הטבעית עם השנים הופכת למערכת אקולוגית שבו הגינה עטופה בצמחייה המשרה תחושה של טבע אמיתי בגינה הביתית – פריחת פקעות בחורף, של פרחי בר במהלך חודשי האביב והשנויים שעוברים השיחים והעצים – לבלוב, פריחה ושלכת בכול ימות השנה.

שתילה של צמחייה ארץ ישראלית בערוגות רחבות מדורגות יוצרת בית גידול לפרפרים וציפורים.  ערוגות הצמחייה משמשות לציפורים מסתור מפני אויבים ומקום לבנות את הקן.  ככל שנשתול יותר אזורים של מסתור יגיעו יותר ציפורים למצוא בה מחסה ולבנות את הקן.

מה מושך אותנו לעצב גינה ארץ ישראלית  – הרצון להיות קרוב לטבע.  המורכבות של הטופוגרפיה, של צורות והמרקמים של הסלעים ושל הצמחים, יצירת העניין לאורך כול חודשי השנה ומאידך ניגודי הצבעים של העלווה ושל הפרחים.

עצם בחירת צמחייה טבעית יוצרת חיבור טבעי בין הצמחים עצמם לבין הסלעים והאדמה וכאשר הכול קשור מתקבלת התמונה הגדולה שהכול קשור ומתקבלת השראה אמיתית של טבע.

הגינה ברעות היא גינה הנמצאת על אזור גבוה ללא שנויים טופוגרפיים משמעותיים.  בגינה ארץ ישראלית בצפון בה המגרש היה שני מטר מתחת למפלס הכביש דרש התאמה של הטופוגרפיה.  לצפייה בתמונות גינה ים תיכונית בצפון.