זעתר בלאדי
זעתר גידול, ייבוש ומתכון זעתר
19 ביוני 2016
טפחו את הגינה עם פתרונות עיצוב ייחודיים
31 בינואר 2017
Show all

טיפים שימושיים לעיצוב גינות קטנות

אם יש ברשותכם גינה קטנה ואתם רוצים להפיק ממנה את המקסימום ולעצב לכם פינה מושלמת בה תוכלו לארח את האורחים שלכם או לשבת בכיף לכוס קפה, המשיכו בקריאת המאמר שלנו.

אין כמו גינה ועל מנת שתוכלו לעצב אותה כמו שצריך, יש להיות בעלי ידע וניסיון בתחום. אם יש לכם את הידע, הרווחתם. אם לא, העזרו בבעלי המקצוע המתאימים. אלו ידעו לתכנן, להקים ולבצע תהליך של עיצוב גינה קטנה, ממנה תהיו מרוצים לאורך שנים רבות.

רכשו פינת ישיבה

על מנת שתוכלו לשבת בצורה נוחה וכיפית בגינה, רכשו לכם פינת ישיבה שעמידה בכל תנאי מזג האוויר, מחומרים איכותיים והכי חשוב שתוכלו לנצל אותה ולהשתמש בה לאורך שנים רבות. את פינת הישיבה בחרו בהתאם לשטח שיש לכם בגינה. העדיפו פינת ישיבה בעלת מראה קליל, שתהיה קלה (במידה ותרצו לשנות את מיקומה ולהעביר אותה למקום אחר בגינה) ומעוצבת ולא פינת ישיבה מגושמת וכבדה.

garden-799476_640

נצלו כל שטח שיש לכם בגינה

העדיפו לצור כמה שיותר שטחים ירוקים בגינה שלכם. שתלו צמחים מטפסים ופרחים צבעוניים, שרק יעשירו את מראה הגינה. תלו עציצים וסלסלאות עם פרחים ושלבו אלמנטים שונים של מים כמו, מזרקה, בריכת צמחי מים, בריכת דגים וכו'.

שתלו צמחים ופרחים

על מנת לצור לגינה מראה מעניין, מומלץ לשלב סוגים שונים של צמחים ופרחים. נסו לא להעמיס בהם, על מנת לא לצור תחושת מחנק, היוצרת אווירה לא נעימה בגינה. בדקו את מועדי השתילה המתאימים לכל אחד, תחזקו עם השקייה נכונה (מומלץ לרכוש מערכת השקייה חכמה ולכוון אותה, כך שתפעל מדי יום ותשקה את הצמחים והפרחים בגינה).

יצירת מרחב

נסו לצור אשליה של מרחב גדול, עם קווים עגולים ונקיים, באמצעות אבני מדרך, תיחום שטח הקרקע, יצירת הבדלי גובה בתכנון הנוף, שימוש בטרסות ועוד. לצורך כך, מומלץ מאוד להעזר באדריכל נוף, שהינו בעל ידע וניסיון בתחום.

שתילת עצים

העדיפו לשתול מספר עצים בינוניים ולא עץ אחד שיהיה במרכז הגינה ויתפוס את כל המרחב שלה. מעבר לכך, המנעו מצמחים הנותנים להתפשט או משיחים גדולים שתופסים המון מקום. העדיפו עצים קטנים ובינוניים שלא יסתירו לכם את אור השמש ושתוכלו לגזום אותם בקלות.

איך לבחור בעל מקצוע מהתחום?

העדיפו בעל מקצוע שהינו אדריכל נוף הפועל בתחום הגינון. זה ידע לתכנן, להקים ולעצב את הגינה המתאימה ביותר עבור השטח שברשותכם. בדקו המלצות וחוות דעת וכמו כן קחו הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע כאלה, היות שהמחירים יכולים להשתנות משמעותית מאחד לשני.