טיפים שימושיים לעיצוב גינות קטנות
31 בינואר 2017
לתכנן ולעצב את הגינה – איך אפשר לחסוך ולהוזיל עלויות?
31 בינואר 2017
Show all

טפחו את הגינה עם פתרונות עיצוב ייחודיים

אם יש ברשותכם גינה קטנה ותרצו להעשיר אותה עם מגוון פריטים, אותם תוכלו לצור ממש בעצמכם, המשיכו בקריאת המאמר שלנו.

עלותם של פריטי נוי לגינה בגלריות או בחנויות המוכרות ריהוט גן, היא לא זולה בכלל (שכן היא עשויה להגיע למאות עד אלפי שקלים). כמו כן, לא מדובר על פריטים ייחודיים, אלא על פריטים אותם ניתן למצוא במרבית הגינות. אם יש ברשותכם תקציב כספי מוגבל, תוכלו להכין את הפריטים הללו, עם קצת זמן ויצירתיות ולעצב את הגינה בקלות.

מגדל עציצים

רכשו מספר עציצים פלסטיק או חרס (עם חור לניקוז המים, וודאו שיש כזה בתחתית כל עציץ) במגוון גדלים. קחו את העציץ הגדול, מלאו בו אדמה והשחילו דרך חור הניקוז שלו חוט מברזל. המשיכו למלא בו אדמה וקחו עציץ נוסף והשחילו גם דרכו את החוט ומלאו באדמה. חזרו על התהליך עם כל העציצים. לבסוף, שתלו בעציצים את הצמחים שבחרתם והרי לכם מגדל עציצים יפה וצבעוני.

יצירת פוף לגינה מצמיג ישן

השיגו צמיג ישן (זוהי לא בעיה, ניתן לרוב להשיג כזה מהמוסכים או מהמקומות המתקנים פנצ'רים ברכבים) ומלאו אותו בכריות ושמיכות שאינכם צריכים. צבעו את הצמיג בצבע מדליק והרי לכם פוף כיפי, שכולם יהנו לשבת עליו.

tire-recycling-1182290_640

ציורים על אבנים

אם יש לכם חלוקי נחל בגינה, תוכלו לצבוע אותם בצבעים עליזים ומיוחדים ואף לצייר עליהם כל מיני דמויות. שתלו אותם בכל מיני פינות בגינה והרי לכם גינה מעוצבת עם מינימום השקעה.

עציצים ממטריות שבורות

נצלו את המטריות השבורות שברשותכם וצרו מהן עציצים. קחו את המטריה ומלאו אותה באדמה, אבנים כבדות ופרחים צבעוניים.

מובייל לגינה

הדביקו צדפים או אבנים קטנות על חוט והוסיפו פעמונים קטנים. תלו בגינה וברגע שהרוח נושבת, תוכלו להנות מצלילים נעימים, שעל פי תורת הפאנג שוואי, מסייעים לזרימה הרמונית וטיהור המרחב בגינה.

 

את כל הרעיונות המוצעים לעיל, תוכלו לבצע ללא כל בעיה עם סבלנות ובזמנכם החופשי. וודאו שיש ברשותכם את החומרים ואת כלי העבודה הנדרשים ותוכלו לצור פריטי נוי משגעים לגינה וגם לבצע מחזור ולהשמיש ציוד שהיה יכול להיזרק.