טפחו את הגינה עם פתרונות עיצוב ייחודיים
31 בינואר 2017
העתקת עצי פרי בוגרים
העתקת עצי פרי בוגרים
30 במאי 2017
Show all

לתכנן ולעצב את הגינה – איך אפשר לחסוך ולהוזיל עלויות?

אם יצא לכם לבדוק מחירים אצל בעלי מקצוע מהתחום והופתעתם לגלות שהמחירים אסטרונומיים ויקרים מדי לתקציב שברשותכם, דעו שאם תשימו דגש על הציוד, התכנון ומערכת ההשקייה, תוכלו לחסוך המון כסף.

אז החלטתם להשקיע בגינה ולטפח את המראה שלה ואולי אפילו לעצב אותה מחדש? עקבו אחרי הטיפים והדגשים שלו ותגלו כיצד תוכלו לחסוך בעלויות.

עיצוב גינה באופן עצמאי או על ידי שימוש בבעלי מקצוע

עיצוב גינה בעצמכם, אכן יחסוך לכם סכום משמעותי ביותר, מה שכן, אתם חייבים להיות עם ידע עשיר בתחום והכי חשוב להקדיש לתהליך המון זמן וסבלנות, שלא בטוח שיש לכם. לכן, במידה ואתם רואים שהמשימה הזאת היא לא עבורכם, עדיף שתפנו לבעלי מקצוע בתחום כמו מעצב גינות או אדריכל נוף. פנו אליהם ובקשו לקבל הצעת מחיר מפורטת לתכנון ועיצוב הגינה הכוללת לוח זמנים וכמו כן את מה שתקבלו – מבחינת צמחים, עצים, דשא, מערכת השקייה וכו'. השוו בין ההצעות, בקשו לראות גינות שעוצבו על ידי אותם בעלי מקצוע ודברו עם לקוחות מרוצים. כך הבחירה שלכם תעשה הרבה יותר פשוטה.

שביל אבן עם חפוי טוף בגינה חסכונית במים

ציוד ותחזוקת הגינה

גם אם הבאתם בעל מקצוע שיתכנן ויעצב את הגינה שלכם, מומלץ שתחזיקו ברשותכם, ציוד גינה בסיסי, בעזרתו תוכלו לתחזק את הגינה ממש בעצמכם וללא הצורך להיות תלויים בבעל המקצוע. הדבר עשוי לחסוך לכם כסף רב. כך שאם יש לכם זמן וכוח לטפל בגינה, העדיפו לעשות זאת בעצמכם. אם לא תוכלו לעשות זאת בעצמכם, סכמו עם בעל המקצוע על מחיר הגיוני שישולם לו מדי חודש על תחזוק הגינה.

יתרה מזאת, אם ברצונכם להוזיל משמעותית את התחזוקה בגינה, שימו דשא סינטטי ותוכלו לחסוך התעסקות עם מכסחת דשא וגם לחסוך בחשבון המים החודשי.

ריהוט גן

אם התקציב מאפשר לכם, רכשו ריהוט גן איכותי מראטן או אלומיניום, כך שיהיה עמיד לתנאי מזג האוויר וגם תוכלו להנות ממנו לאורך זמן. אל תרכשו בבת אחת את כל הריהוט, הוסיפו לכם מדי פעם ריהוט או פריט נוי. במידה ואתם יצירתיים ויש לכם זמן, תוכלו גם להכין פריטי נוי ממש בעצמכם וכל זאת במינימום הוצאה כספית.