גינות מעוצבות

גינות מעוצבות מאופיינות בשימוש של צורות גיאומטריות המעניקות מבנה עכשווי לגן. שתילה היא המפתח והשימוש בצמחים דינמיים עם תחושה של טבע יוצרת ניגוד רך לקווים הנקיים של הצורות הגיאומטריות.

גינות מעוצבות מבוססות על חומרים טבעיים, קווים פשוטים, מוקדים חזקים ועיצוב שתילה טוב המבטיח השתבחות עם השנים כמו יין טוב.

גינה מעוצבת היא ישות בפני עצמה ומנותקת מסביבתה ומהעבר של האזור המאפשר לנו לתת לה כיוון עכשווי המסמל התחלה חדשה.

גינה מעוצבת עם בריכה

גינה מעוצבת משקפת את סגנון החיים השמה דגש על איזון בין החדרים החיצוניים לבין החדרים בתוך הבית המרכיבים את השלם.

גינות מעוצבות עם בריכה

תכנון יעוד מכלול החדרים החיצוניים בצמוד ליעוד חדרי הבית ופתחיו, יבטיח שימוש יומיומי וזורם בין מרחבי הבית לגינה וחוויות הגן לתוך הבית.

גינה מעוצבת עם חלוקי נחל

גינה מעוצבת עם חלוקי נחל היא תהליך של עיצוב צורות המתייחס לנוכחות של החדרים החיצוניים המרוצפים, הצמחייה והשטח ביניהם המכוסים חלוקי נחל.

גינה מעוצבת עם חלוקי נחל

גינה מעוצבת בשרון מוקפת בקיר נמוך, שביל כניסה וריצוף החדרים החיצוניים מבטון מוחלק. הצמחייה כוללת עצי ברכיכיטון להצללה על חזית הבית, גדר חיה ליצירת פרטיות ומספר צמחיים בעלי צורות ומרקם היוצרים ניגוד לשאר השטח המכוסה חלוקי נחל.

גינה מעוצבת עם דק עץ

גינה מעוצבת מאופיינת בצורות גיאומטריות, קוים ישרים, ללא קישוטים, צבעים אחידים המשרים תחושה של טוהר ושקט תוך התמקדות ברעיון המרכזי והבאתו לביטויי מלא במלוא עוצמתו.

גינה מעוצבת עם דק

סגנון הגינה המעוצבת מכתיב את סוג החומרים בהם נשתמש. בשטחים המרוצפים נבחר באריחי שיש ו\או דק עץ היוצרים תבנית של קווים ישרים אותה ניתן ליישם בצורות גיאומטריות שלמות.

בגינה מעוצבת בראשון לציון אדניות בטון ממשיכות את סכימת החומרים והצבעים של הבית. באדניות הגדולות עצי פרי הדר ובאדניות המחברות ביניהן צמחייה מגוונת היוצרת עניין בכול עונות השנה.

לדף גינה מעוצבת עם דק עץ.

חזית סימטרית – גינה מעוצבת

גינה מעוצבת - חזית סימטרית

הגינה המעוצבת ממשיכה ואף מחזקת את הקווים האדריכליים של הבית. ייסוד קו עיצובי המאחד את החלקים של הגינה יוצר ישות עיצובית אחת. הריצוף של הבית יוצא אל תוך הגינה וסכימת הצבעים של קירות הבית ימשיך אל קירות הפטיו וקורות הגג אל הפרגולה.

גינה מעוצבת ים תיכונית

גינה מעוצבת ים תיכונית בעלת שני מאפיינים של הגינה הים תיכונית הקלאסית ביון, ספרד ואיטליה.  מתחם סגור – הכניסה עם קיר בצבע הבית מספקת פרטיות מהשכנים. מאפיין שני, הצללה מהשמש ומרחיבה את חלל הבית.

גינה מעוצבת ים תיכונית

צמחייה מעוצבת

הצמחייה בגינה המעוצבת תפקיד משני ולמבנה תפקיד מרכזי.  בגינה מעוצבת התוכן משועבד לצורה, כלומר, הטבע מספק את הצמחייה (התוכן) ואנחנו מיישמים את עקרונות העיצוב בארגון הצמחים (הצורה).

צמחייה מעוצבת

בחירת הצורות ומיקומן הנכון היא שתקבע את האווירה בגן ואת השימוש של גינה על פי התכנית שיעדנו עבורה.  הצמחים נבחרים כאלמנט עיצובי יוצרים דרמה ועניין.

נבחר צמחים שלא מתחרים אחד עם השני אלה מתקיימים אחד עם השני. השילוב שלהם יחזק את הקו האדריכלי של הבית ובמקביל יכניס את טבע אל תוך הגינה.

גינה מעוצבת משקפת את אופי החיים העכשווי, הבאה לידי ביטוי בסגנון חיים של פעילות ובלוי בחוץ.  קשר ישיר בין החוץ לפנים מאפשר לבני הבית חיים זורמים מהפנים לחוץ המגדיל את מרחב המגורים כך שהגינה היא חלק אינטגרלי של מרחב המגורים.