גינה ארץ ישראלית

עיצוב גינה ארץ ישראלית מחזקת את הקשר לארץ ישראל, לנופי אבותינו, לעונות השנה ואף לחגים.  התאמה נופית, מילת המפתח בעיצוב גינה טבעית הקושרת את הגינה הפרטית לנוף של הטבע שבחוץ.

בתהליך עיצוב גינה ארץ ישראלית יש להתייחס לטופוגרפיה והמסלע של האזור, דימויים נופיים וכמובן צמחיית הבר הצומחת בסביבה.

גינה ים תיכונית

עיצוב גינה ים תיכונית נעשה שימוש בחומרים טבעיים תוך העדפה לאילו שבסביבה.  ריצוף אזורי הישיבה והשבילים באבן טבעית, מסלעות וטראסות גם הן נבנה מאבן טבעית היוצרות חיבור לאדמה ולצמחייה.

מסלעות ושבילים מאבן טבעית מהוות את את השלד של גינה ארץ ישראלית המשרה אוירה של טבע אמיתי.

גינה טבעית

גינה ים תיכונית היא הרחבה של הגינה הארץ ישראלית.  שתילה של צמחייה מאגן הים התיכון מאפשרת גיוון גדול יותר משל צמחייה מקומית בלבד.  צמחייה ים תיכונית התאמה אקלימית דומה לזו הארץ ישראלית המאפשרת לה לעמוד בקרינת שמש חזקה ובתנאי יובש.

צמחייה ים תיכונית מוסיפה את הצבע, המרקם והמראה הטבעי – אווירה של שטחים שטופי שמש המקיפים את הים התיכון – לכול גינה ארץ ישראלית.  אי אפשר שלא להזכיר את הריח האופייני אם בפריחה ואם בעלים של צמחיית הבר.

גינה ים תיכונית

בריכת נוי טבעית בעלת קווים חופשיים מאבני לקט טבעיים הנטמעים בנוף הגינה. אפשר שתהיה נקודת מיקוד בגינה ואפשר שתהיה מוסתרת מהעין ומתגלית בכל הדרה רק בטיול בגינה בדומה למעיין עם פכפוך המים מהנביאה. הבריכה הטבעית מוקפים עצים וצמחיה בדומה לאילו המצויים בנוף ארץ ישראלי.

גינה ארץ ישראלית

עיצוב גינה ים תיכונית טבעית תוך שימוש בצמחייה בר היוצרת חיבור של הגינה הפרטית עם הנוף והסביבה. אפשר להשתמש בצמחייה עם הקשרים ודימויים תנ"כיים או מסורתיים.

פריחה של פרחי בר מעניקים לגינה ארץ ישראלית דימוי של שטחים פתוחים בטבע.

החיפוש אחרי זהות מקומית מחדדת את הרצון להטמיע צמחית בר ארץ ישראלית לתוך הגינה הפרטית.

צמחייה ארץ ישראלית

יתרונות השימוש בצמחיה ארץ ישראלית המתאימה באופייה לסביבה הטבעית היא בראש וראשונה מרכיב עיצובי – צמחיה בעלת עלווה ירוקה-אפורה-כחלחלה יקנה לגינה אופי טבעי ייחודי.

צמחייה ים תיכונית הינם צמחים בעלי שורשים מעמיקים המנצלים היטב את מי ההשקיה על כן צורכים פחות מים מצמחי תרבות בתקופת הקיץ המביאה לחיסכון משמעותי בכמות מים הדרושה להשקיה.

צמחיית בר הכוללים צמחי בצל, פקעת וקני שורש, שדי בטמינתם החד-פעמית בקרקע לקבלת פריחה ומופע מעניין. עם השנים הם משביחים את עצמם ויוצרים "מושבות" שפריחתן עשירה יותר ויתר.

צמחי בצל ופקעת גדלות בכול מקום שנאפשר להם גם בתוך סלע המוצב בשולי הדשא.

גינה טבעית בשרון

פיזור שבבי עץ והשארת נשורת עלים על הקרקע מחזקת את מראה טבעי ואת התחושה של חורש.  במקביל שבבי עץ מעשירים את הקרקע בחומר אורגני ומצמצם את אדוי המים מהקרקע.

גינה ים תיכונית בצפון

גינה ים תיכונית בעלת צמחיה מקומית נוטה מעצם טבעה להיות ברת-קיימא מזמינה ציפורים ופרפרים אליה ויוצרת בית גידול המספק להם את צורכיהן הקיומיים.  ציפורים ופרפרים מכניסות דינמיות לגינה הסטאטית וממלאות אותה במוסיקה, צבע ותנועה.

גינה ארץ ישראלית בצפון

גינה ארץ ישראלית ברעות היא גינה המשתרעת על פני שטח גדול המקיף את הבית מצפון ומזרח.  שימוש במבחר הגדול של צמחייה ים תיכונית המתחברת לשטחי טבע מצפון משרה אווירה של בית בתוך הטבע.  לצפייה בתמונות של גינה ארץ ישראלית ברעות.