גינה טבעית ארץ ישראלית

גינה טבעית מחזקת את הקשר לארץ ישראל, לנופי אבותינו ולעונות השנה. התאמה נופית, מילת המפתח בתהליך של עיצוב גינה טבעית הקושרת את הגינה הפרטית לנוף של הטבע שבחוץ.

בתהליך עיצוב גינה טבעית יש להתייחס לטופוגרפיה והמסלע של האזור, דימויים נופיים וכמובן צמחיית הים תיכונית של האזור.

גינה טבעית בשרון

סלעים הם מיסודות הגינה הטבעית. הסלע אם כבודד או מעוצבים במסלעה או טראסה משנים את פני השטח ויוצרים דינאמיקה המושכת את עיני המבקר בגן אליה. המשיכה אל הסלעים הפראיים נובעת בשל התחושה הטבעית הנצחית שמשרים בגינה.

יתרונות שתילת צמחיה ים תיכונית שהיא היא בראש וראשונה מרכיב עיצובי המקנה לגינה אופי טבעי ייחודי ושנית צמחייה חסכנית במים ומתאימה לאקלים הישראלי.

גינה ארץ ישראלית במרכז

גינה ארץ ישראלית ברעות היא המשך לסביבה הטבעית שלה – הרי ירושלים. שבילי אבן עקלקלות מובילות את המבקרים לטייל ברחבי הגינה, בריכת נוי טבעית ומגוון גדול של צמחייה ארץ ישראלית יוצרות עניין בכול ימות השנה.

הגינה הטבעית עם השנים הופכת למערכת אקולוגית שבו הגינה עטופה בצמחייה המשרה תחושה של טבע אמיתי בגינה הביתית – פריחת פקעות בחורף, של פרחי בר במהלך חודשי האביב והשנויים שעוברים השיחים והעצים – לבלוב, פריחה ושלכת בכול ימות השנה.

גינה ים תיכונית בצפון

מה מושך אותנו לעצב גינה ים תיכונית – הרצון להיות קרוב לטבע. המורכבות של הטופוגרפיה, של צורות והמרקמים של הסלעים ושל הצמחים, יצירת העניין לאורך כול חודשי השנה ומאידך ניגודי הצבעים של העלווה ושל הפרחים.

עצם בחירת צמחייה טבעית יוצרת חיבור טבעי בין הצמחים עצמם לבין הסלעים והאדמה וכאשר הכול קשור מתקבלת התמונה הגדולה שהכול קשור ומתקבלת השראה אמיתית של טבע.

גינה ים תיכונית בצפון
גלילה למעלה