תכנון גינה

תכנון גינה הוא תהליך שבו מגבשים יחד את הצרכים ואת הרעיונות של בני הבית על פי טעמם האישי ואורח החיים שלהם. הגינה היא חלק מהבית – הרחבת מרחב המחיה אל תוך הטבע בחוץ.

גינות נועדו לחיות ולבלות בהן.  תכנון גינה מתמקד ביצירת פינות בלוי ומשחק כחלק בלתי נפרד מהבית.  פינת אוכל ואירוח, מטבח חוץ וקומזיץ, פינת משפחה ומשחק, בריכת נוי ושחיה – הכול כחלק מהמרחב המחיה מסביב לבית.

פגישה ראשונה

בפגישה הראשונה נדבר לעומק על הפרויקט ועל הצרכים שלך. זו הזדמנות לטייל יחד בגינה, לשוחח על השימוש שיעשה בגינה ולבחון את ההיבטים השונים של הפרויקט. זה ייתן לי תובנה למחשבות שלך ואיך רוצים להשתמש בגינה ובשטח מסביב לבית. בהמשך לפגישה תישלח הצעת מחיר מפורטת.

תכנית רעיונית

בפגישה השנייה נסכם את השלב הראשון של תכנון הגינה בה מוצגת החלוקה הרעיונית של הגינה. הגינה בדומה לבית היא רצף של חדרים כשלכל חדר ייעוד (שימוש) משלו שבה מיטשטשים הגבולות בין חוץ לפנים.

תכנון גינה

תכנית פיתוח שטח

תכנית הפיתוח מספקת את תכניות העבודה הדרושות להקמת הגינה הכוללות תכניות טופוגרפיה וניקוזים, ריצוף, גדרות, פרגולות, מסלעות וטראסות, השקיה ותאורה.

תכנית צמחייה

אם אישור תכנית הפיתוח יסופק תכנית צמחייה המשלימה את תכנון הגינה. תכנית צמחייה מפרטת את שמות ומיקום קווי המתאר של הצמחים על פי הגודל שלהם בבגרותם המבטיח מרווחים אופטימלים בזמן השתילה.

הצמחים נבחרו על פי תנאי המגרש, עמידות לתנאי האקלים השורר באזור ויצירת עניין לתקופות ארוכות במהלך השנה.

תכנון גינה

פיקוח ולווי הקמת הגינה

פיקוח צמוד בכל שלבי הקמת הגינה הינם תנאי הכרחי ליישום של תכניות תכנון הגינה.  הלווי הכרחי בעיקר בשלבי פריסת המרכיבים הקשיחים והצמחייה כשאפשר להתאים שנויים בשטח לתכניות.  רק בדרך זו אפשר להבטיח שהקמת הגינה תבוצע בהתאם לרצון בעלי הגינה.

תכנון גינות בצפון

שירותים נוספים

הדמייה תלת-מימדית

הדמיה מציגה את הגינה בתלת מימד הממחישה את הטופוגרפיה, את היחסים (פרופורציה), בין האלמנטים השונים.

פרטי בניין

פרטי בניין של המרכיבים הקשיחים, קירות, שערים, גדרות, בריכות נוי ושחיה הכולל מידות ומיקום, סוג החומר ופרטי גמר.

בסיום תהליך תכנון הגינה הלקוח יקבל לידיו סט תכניות עבודה הכוללות תכנית מפורטת של שנויים טופוגרפיים, השקיה, חשמל וצמחייה.

תכנון גינה הוא תהליך הלוקחת את הרעיונות ודרישות הלקוחות ומיישמת אותם בגינה – אזורים של פעילות משפחתית ואחרים המאפשרים בריחה.  גינה קטנה ראויה לתשומת לב זהה לגינה גדולה; תכנון גינה עבור כל השטחים המקיפים את הבית ייתן צבע ועניין במהלך עונות השנה.