תכנון גינה

תכנון גינה הוא תהליך שבו מגבשים יחד את הצרכים ואת הרעיונות של בני הבית על פי טעמם האישי ואורח החיים שלהם. הגינה היא חלק מהבית – הרחבת מרחב המחיה אל תוך הטבע בחוץ.

גינות נועדו לחיות ולבלות בהן.  תכנון גינה מתמקד ביצירת פינות בלוי ומשחק כחלק בלתי נפרד מהבית. פינות אוכל ואירוח, מטבח חוץ וקומזיץ, פינות משפחה ומשחק, בריכות נוי ושחיה – הכול כחלק של החיים בבית.

Garden plan for Mediterranean garden

פגישה ראשונה

בפגישה הראשונה נדבר לעומק על הפרויקט ועל הצרכים שלך. זו הזדמנות לטייל יחד בגינה, לשוחח על השימוש שיעשה בגינה ולבחון את ההיבטים השונים של הפרויקט. זה ייתן לי תובנה למחשבות שלך ואיך רוצים להשתמש בגינה ובשטח מסביב לבית. בהמשך לפגישה תישלח הצעת מחיר מפורטת.

תכנית רעיונית

בפגישה השנייה נסכם את התוכנית הרעיונית בה מוצגת החלוקה הרעיונית של הגינה.  הגינה בדומה לבית היא רצף של חדרים כשלכל חדר ייעוד (שימוש) משלו שבה מיטשטשים הגבולות בין חוץ לפנים.

תכנית פיתוח

תכנית הפיתוח מספקת את תוכניות העבודה הדרושות להקמת הגינה הכוללות תוכניות טופוגרפיה וניקוזים, ריצוף, גדרות, פרגולות, מסלעות וטראסות, השקיה ותאורה.

תכנית צמחייה

תכנית צמחייה מפרטת את שמות ומיקום קווי המתאר של הצמחים על פי הגודל שלהם בבגרותם המבטיח מרווחים אופטימלים בזמן השתילה.

הצמחים נבחרו על פי תנאי המגרש, עמידות לתנאי האקלים השורר באזור ויצירת עניין לתקופות ארוכות במהלך השנה.

תכנית תאורה

תכנית התאורה ממפה את האזורים, העצמים והצמחים שאותם נאיר או נחשיך בהתאמה.  טכניקת התאורה תקבע את סוג גוף התאורה ואת עוצמת האור.

mediterranean garden plan

פיקוח וליווי

פיקוח צמוד בכל שלבי הקמת הגינה הינם תנאי הכרחי ליישום של תוכניות התכנון. הלווי הכרחי בעיקר בשלבי פריסת המרכיבים הקשיחים והצמחייה כשאפשר להתאים שנויים בשטח לתוכניות.

הדמיה תלת-מימדית

הדמיה מציגה את הגינה בתלת מימד הממחישה את הטופוגרפיה ואת היחסים (פרופורציה) בין האלמנטים השונים.

פרטי בניין

פרטי בניין של המרכיבים הקשיחים הכוללים טראסות, שערים וגדרות, בריכות נוי ושחיה.

הגינה היא חלק מהבית – הרחבת מרחב המחיה אל תוך הטבע בחוץ.

כאשר המטרה הסופית של תכנון גינה היא מקום מפלט ממרוצת החיים, גן עדן אינטימי, ירוק ומלא שלווה שבו אפשר לשוטט, לבלות עם בני המשפחה, לארח חברים, או רק לשבת רגע, לנוח, לנשום.

תכנון גינה טבעית פורחת
גלילה למעלה