גינה חסכונית במים

גינה חסכונית במים עונה על הצורך לצמצם את כמויות המים הנדרשות להשקיה ועדיין ליהנות מגינה ירוקה, בעלת פריחה ססגונית ושופעת פרי.

גינה חסכונית במים שייכת לתחום של אדריכלות נוף מקיימת, השואפת לתת פתרונות בעלי מודעות סביבתית. המטרה היא לצמצם את הפגיעה בנוף ואת בזבוז המשאבים.

גינה חסכונית במים - צמחייה ים תיכונית

למרות הדעה הרווחת של גינה חסכונית במים לא פורחת בתכנון ובחירת הצמחים מקצועיים אפשר להגיע למופעי פריחה ממושכים מתחילת האביב ועד הסתיו.

גינה חסכונית במים המתוכננת טוב משלבות בין צמחייה ארץ ישראלית לבין צמחייה חסכנית במים מיובאת מאזורים בעלי אקלים הדומה לזו של ישראל.

פרחי בר בגינה חסכונית במים
איך לעצב גינה חסכונית במים

גינה חסכונית במים מחופה חלוקי נחל

חיפוי קרקע מגן על האדמה מפני קרני השמש, יוצר שכבת בידוד המווסת את הטמפרטורה של שכבת הקרקע העליונה ומצמצם את התאיידות המים.

בתמונה שביל בטון מוחלק עם חפוי חלוקי נחל בכל חזית הגינה. יתרונות חלוקי הנחל במניעת עשבייה, ויסות טמפרטורת הקרקע המשפר חיסכון במים של הגינה.

גינה חסכונית במים מתאימה למגוון רחב של סגנונות גינה. בדף גינות מעוצבות גינה חסכונית במים.  בגינה ערוגת צמחייה היקפית, מספר עצים המצלים על הבית וכל השטח מחופה בחלוקי נחל.

גינה חסכונית במים

גינה חסכונית במים היא גינה בעלת נוף מאוזן המתחברת לנוף הטבעי של ישראל המשתמש במים באופן יעיל בין שטחי הריצוף, המדשאה, ערוגות הצמחייה ועציצים.

ריצוף אזורים פונקציונליים מרחיבים את השימוש בגינה ובד בבד מצמצמים את השטחים הדורשים השקיה. קרוי אזורים אילו יוצרים פינות חמד מוסתרות מהשמש.

תכנון הפטיו כגינה חסכונית במים
גלילה למעלה