גינה חסכונית במים

גינה חסכונית במים עונה על הצורך לצמצם את כמויות המים הנדרשות להשקיה ועדיין ליהנות מגינה ירוקה, בעלת פריחה ססגונית ושופעת פרי.

גינה חסכונית במים שייכת לתחום של אדריכלות נוף מקיימת, השואפת לתת פתרונות בעלי מודעות סביבתית. המטרה היא לצמצם את הפגיעה בנוף ואת בזבוז המשאבים.

גינה חסכונית במים

בתכנון גינה חסכונית במים נעשה שימוש במגוון צמחים חסכוניים במים – צמחים בעלי דרישות מים נמוכות. בישראל מבחר גדול של צמחייה חסכונית במים העונה על הדרישה של צריכת מים נמוכה בעל מופע יפה ופורח בעונות החמות.

תמונה גינה חסכונית במים

גינה חסכונית במים היא גינה בעלת נוף מאוזן המתחברת לנוף הטבעי של ישראל המשתמש במים באופן יעיל בין שטחי הריצוף, המדשאה, ערוגות הצמחייה ועציצים.

ריצוף אזורים פונקציונליים מרחיבים את השימוש בגינה ובד בבד מצמצמים את השטחים הדורשים השקיה. קרוי אזורים אילו יוצרים פינות חמד מוסתרות מהשמש.

גינות חסכוניות במים

כניסה לבית בסגנון כפרי בעלת חלל הכניסה מוצל המזמין את האורחים להיכנס אליה ולשהות בה.

חיפוי קרקע מגן על האדמה מפני קרני השמש, יוצר שכבת בידוד המווסת את הטמפרטורה של שכבת הקרקע העליונה ומצמצם את התאיידות המים.

שבבי עץ הם אחד האפשרויות חיפוי קרקע אורגני המתכלה במשך הזמן ומשפר את איכות הקרקע, את זמינות המינרלים ואת קליטת המים על ידי הצמחייה. שבבי עץ מקנים לגינה מראה טבעי ומשתלבים עם הצמחייה.

איך לעצב גינה חסכונית במים

אפשרות חפוי נוספת היא חלוקי נחל.  בתמונה שביל בטון מוחלק עם חפוי חלוקי נחל בכל חזית הגינה. יתרונות חלוקי הנחל במניעת עשבייה, ויסות טמפרטורת הקרקע המשפר חיסכון במים של הגינה.

גינה חסכונית במים מתאימה למגוון רחב של סגנונות גינה. בדף גינות מעוצבות גינה חסכונית במים.  בגינה ערוגת צמחייה היקפית, מספר עצים המצלים על הבית וכל השטח מחופה בחלוקי נחל.

למרות הדעה הרווחת של גינה חסכונית במים לא פורחת בתכנון ובחירת הצמחים מקצועיים אפשר להגיע למופעי פריחה ממושכים מתחילת האביב ועד הסתיו.